ŠIBENIK

FESTIVAL PLESA I PJESME 19.06 - 22.06. 2021.
Šibenik, najstariji samorodni hrvatski grad na Jadranu, nastao je kao starohrvatska utvrda, a prvi put se spominje sredinom 11. stoljeća u ispravi kralja Petra Krešimira IV., zbog čega ga mnogi i danas zovu ‘Krešimirov grad’
ŠIBENIKHOTEL NIKO

SMJEŠTAJ ZA SUDIONIKE FESTIVALA

Svi sudionici festivala bit će smješteni u hotelskom kompleksu Solaris u Hotelu NIKO

 HOTEL OKOLINA

SOBE

UVJETI FESTIVALA

PRIJAVA ZA FESTIVAL PJESME I PLESA U ŠIBENIKU

Dragi prijatelji:

Sa zadovoljstvom vas pozivamo da se prijavite i učestvujete na Festivalu pjesme i plesa koji će se održati od 19.06 – 22.06. 2021. u Šibeniku. Vjerujemo da čete biti naši gosti i nastaviti tradiciju održavanja festivala pjesme, plesa i druženja

Pozivamo vas da se prijavite i pošaljete vašu kratku biografiju društva na naš mail; info@udrugasjaj.hr

PROPOZICIJE UČESNIKA:

Pravo na prijavu na Festival imaju grupe iz Europe i cijelog svijeta koji/e svoje izvođenje, muziku ili umjetnost prepoznaju kao onu koja pripada svima, koja pripada održavanju tradicije jer i ovogodišnji Festival će svoj koncept prilagoditi vama.

PRAVILA:

Festivak nije natjecateljskog karaktera i na festivalu mogu sudjelovati folklorne skupine, plesne skupine, suvremene plesne skupine, vokalne skupine, instrumentalne skupine i solisti, kao i grupe i izvođači iz drugih umjetničkih stilova.

Broj sudionika je ograničen – 8 grupa

Broj učesnika nije ograničen. Svaka grupa se može sastojati od najviše 50 članova, uključujući plesače, menadžere i glazbenike

Nema starosne granice

Grupa mora pripremiti 2 plesne točke, sveukupni program 10 – 15 minuta s orkestrom ili USB-om. Predstave će biti u večernjim satima, tako da možete planirati dan unaprijed i iskoristiti ga za posjet povijesnom dijelu grada.

Svaka grupa ima pravo ponesti nacionalnu zastavu svoje zemlje

Pokloni i diplome za učesnike su osigurani od strane organizatora 

USLOVI ZA PRIJAVU:

Uz prijavu na Festival, neophodno je priložiti 2. – 4. fotografije u visokoj rezoluciji, minimum 1 MB, kao i tehnički zadovoljavajući video snimak nastupa s kojim se prijavljujete na festival.

Kratka biografija grupe, do 3 000 znakova

Sve grupe moraju imati vlastiti prijevoz za dolazak i odlazak

Aplikacije koje ne budu popunjene u skladu sa zahtjevima neće biti uzete u razmatranje

Sve grupe koje budu izabrane za učestvovanje na Festivalu osobno ćemo obavijestiti

Osobna odgovornost i zdravstveno osiguranje su u okviru obaveza grupe

Za sva pitanja obratite se direktno organizatoru na mail: info@udrugasjaj.hr

Sve detaljne informacije bit će dostavljene nakon vaše potvrde o sudjelovanju.

PARTICIPACIJA :

  156 E po osobi

na bazi 3 noćenja s doručkom u dvokrevetnim sobama – smještaj u Hotelu Niko 

208 E po osobi

na bazi 4 noćenja s doručkom u dvokrevetnim sobama – smještaj u Hotelu Niko 

180 E po osobi

na bazi 3 polupansiona, doručak – večera u dvokrevetnim sobama – smještaj u Hotelu Niko

240 E po osobi

na bazi 4 polupansiona, doručak – večera u dvokrevetnim sobama – smještaj u Hotelu Niko

U cijenu je uračunata boravišna pristojba

Doplata za jednokrevetnu sobu je 25 E po danu

Svi obroci su na bazi bogatog švedskog stola

PLAČANJE:

25 % za prijavu učesnika na žiro račun organizatora Festivala, a ostatak na rate po dogovoru, s time da 10 dana prije Festivala cijeli iznos mora biti uplaćen.

Uplaćeni iznos za prijavu u slućaju odustajanje sa ne vrača

Za grupu od 22 učesnika – 1 mjesto gratis
Mogućnost više dana boravka uz dogovor.
 
Organizator zadržava pravo promjena u programu Festivala 

PROGRAM

Dan 1 : 19.06.2021.

13,00 h – Doček dobrodošlice i smještaj u sobe, odmor                 i slobodno vrijeme

19,00 – 21,00 h – Večera

21,00 h – Sastanak s predstavnicima grupa

21.00 h – Slobodno vreme

Dan 2 : 20.06.2021.

07.00 – 09.00 h – Doručak

09,15 – 10,30 h – Radionica za učesnike Festivala –                              linijski ples ili ples od grupe 

11,00 – 19,00 h – Izlet po izboru, (nije u cijeni),                                    slapovi Krke, Otok Zlarin, Kornati

19,00 – 21,00 h – Večera

21.00 h – Druženje učesnika uz glazbu

Dan 3 : 21.06.2021.

07.00 – 09.00 h – Doručak 

09,15 – 10,30 h – Radionica za učesnike Festivala –                                  linijski ples ili ples od grupe

10,30 – 18,30 h – Slobodno vrijeme

19,00 – 20,00 h – Večera

20.30 h – Festival i nastup

22.00 h – Druženje

Dan 4 : 22.06.2021.

07.00 – 09.00 h – Doručak

09.00 – 11.00 h – Odjava iz hotela

IZLETI U BLIZINI

NACIONALNI PARK KRKA

Boravak u Šibeniku nije potpun bez izleta u spektakularni Nacionalni park Krka. Ne propustite posjetiti Skradinski Buk, prelijevanje sedam slapova na rijeci Krki koje ostavlja bez daha. Ta prostrana riznica nudi i razbacane staze u prirodi za istraživanje. S više od 200 vrsta ptica, uključujući nekoliko vrsta orlova i sokolova i više od 800 vrsta biljaka park je raj za ljubitelje prirode. Amadria Park nudi izlet na kojemu se može posjetiti Krka

NACIONALNI PARK KORNATI

U Nacionalnom parku Kornati pronaći ćete iznimnu pregršt prirodnih ljepota. Kornati, morski raj sastavljen od 89 otoka, hridi i grebena, dom je brojnim vrstama biljaka i životinja uključujući približno 850 morskih životinjskih vrsta. Prisutnost kamenih suhozida i maslinika svjedoči o povijesnoj važnosti poljoprivrede za ovaj kraj. Otoke je najbolje posjetiti izletom brodom. Ne zaboravite ponijeti kupaći kostim kako biste se okupali u bistrom moru.

OTOK ZLARIN

Otkrijte tajne Zlarina. Poznat je kao „zeleni otok“, a pristup automobilima zabranjen je kako bi se očuvale prirodne ljepote. Naziva ga se i „koraljnim otokom“, a posjetitelji ondje mogu vidjeti vrijedni crveni koralj po kojem je Zlarin poznat još od 15. stoljeća. Budući da je izlov koralja sada ograničen, otočani posjetiteljima demonstriraju izradu nakita od koralja. Prekrasne bijele i crvene koralje možete razgledati u muzeju Zlarinka.

Ispunjavanjem pristupnice potvrđujem da sam suglasan/a da se moji osobni podaci prikupe i obrađuju isključivo u svrhu kontakta za koju su i prikupljeni. Da dani osobni podaci neće biti proslijeđeni trećim osobama bez moje daljnje privole i da će biti čuvani na siguran način sukladno zahtjevima Uredbe te da prihvaćam sve uvjete festivala.